4 tipy na netradičné svadobné torty

 

Torta je šedá eminencia svadby – je stále na očiach, hostia sa na ňu tešia, a keď je dobrá, spomínajú na ňu pokojne aj týždne. My sme pre vás pripravili 4 tipy na netradičné svadobné torty, ktorými potešíte nielen chute, ale aj oči.

Svadobná torta z cupcakeov

Obľúbené cupcaky ako súčasť svadobnej torty? Skvelý nápad. Na vrchu je menšia tradičná torta, ktorú večer počas hostiny nakrájate – budete mať pekné spoločné fotky a symbolika ostane zachovaná. No ďalšie poschodia sú nahradené „kapkejkmi“, ktoré si hostia zoberú do ruky bez toho, aby ste museli tortu 30 minút krájať.

svadobná torta z cupcakeov

Veľkou výhodou tejto svadobnej torty je jej pestrosť. Každý z vašich hostí si príde na svoje – čokoládové košíčky s vanilkovým krémom, vanilkové košíčky s čokoládovým krémom, rôzne fit či raw varianty alebo pokojne aj iné netradičné nápady. Ak nemáte rada krájanie, táto svadobná torta je pre vás ako stvorená.

Svadobná torta s jedlými kvetmi

Máte estetické cítenie a milujete krásne veci? Svadobná torta s jedlými kvetmi je presne pre vás. Jej veľkou výhodou je, že si môžete vybrať akúkoľvek príchuť – od malinovej cez čokoládovú až po orechovú. Potom ju oblečiete do bielej krémovej polevy – je na vás, či bude maslová, tvarohová alebo ricottová. A na vrch naaranžujete nádherne farebné jedlé kvety.

netradičná svadobná torta s jedlými kvetmi

Veľkou výhodou je, že jedlé kvety nájdete prakticky v každej farbe. Máte rada červenú? Ozdobte svadobnú tortu jedlými ružami. Neviete sa nabažiť fialovej? Fialky na jedenie sú správnou voľbou. Pri tejto torte existuje nekonečné množstvo variant, no výsledok je vždy iba jeden – vyzerá dokonale.

Svadobná torta Red Velvet

U nás stále netradičná, v zahraničí obrovský hit – to je torta Red Velvet, ktorá má svoje neodmysliteľné miesto na valentínskom a vianočnom stole. V súčasnosti si ju však vyberá stále viac neviest na svoju svadbu vďaka krásnemu vzhľadu a jedinečnej chuti.

red velvet torta

Zdroj: recipetineats.com

Vrstvený červeno-hnedý koláč je plnený lahodným tvarohom alebo maslovým krémom. Na jeho výrobu potrebujete cmar, maslo, kakao a múku. V podstate je to čokoládový koláč, ktorý zafarbíte napríklad cviklou. Táto kombinácia je dokonalá a určite sa stanem hitom aj vašej svadby. Red Velvet znamená v preklade „červený zamat“ a presne tak aj chutí.

Syrová svadobná torta

Myslíte si, že syrová torta je super iba na oslavy, no na svadbu sa nie úplne hodí? Pozrite sa na to z iného uhla. Torta sa na svadbe krája väčšinou neskoro večer, keď už väčšina hostí má za sebou minimálne pohár vína a na sladké nemá veľmi chuť. Aj preto je tento syrový variant skvelou alternatívou.

syrová svadobná torta

Zdroj: markandspencer.com

Vybrať si môžete z dvoch základných typov – v jednej je chlebíkový základ doplnený syrovým krémom. Tá druhá je minimalistickejšia – celé bochníky rôznych druhov syra naskladané na sebe a ozdobené čerstvým hroznom či figami. Vďaka tomu sa vaša torta bude hodiť ku všetkým vínam: červenému, bielemu aj ružovému. Že to je zvláštna svadobná torta? Možno. Bude hosťom chutiť? Stopercentne.

Podeľte sa s nami o svoje tipy na svadobné torty v komentároch.

Kontaktujte nás

Máte otázky, pripomienky, chcete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text.