5 tipov na romantickú svadobnú cestu v Európe

O obradoch, šatách či topánkach sme v našom blogu napísali už dosť. Teraz je však dovolenková sezóna a my prichádzame s aktuálnou témou  kam ísť na svadobnú cestu? Vybrali sme pre vás 5 krásnych destinácií v Európe, ktoré vás dostanú svojou romantickou atmosférou. Kde si môžete spoločne s manželom užiť tie najkrajšie chvíle?

1. Svadobná cesta v kaštieli Péchy

Nečakali ste medzi najkrajšími svadobnými destináciami v Európe aj Slovensko? Bola by obrovská škoda, keby sme do tohto zoznamu nedali kaštieľ Péchy v Hermanovciach. O tomto regióne pri Prešove sa vďaka neskrotnej prírode hovorí ako o  “Toskánsku východu”.

romantika pechyZdroj: www.facebook.com/pechycastle

Tento kaštieľ už stovky rokov patrí rodine Péchy, ktorá z neho urobila jedinečné miesto. Aj vďaka obrovskému anglickému parku a čarovnej atmosfére stavby je obľúbeným miestom na svadby. Ale dokonalú romantiku si tu vychutnáte aj počas medových týždňov. Čo poviete na túto exkluzívnu slovenskú destináciu?

2. Svadobná cesta v Café Fara

Café Fara si vás získa svojou rodinnou atmosférou  nájdete ju v zrekonštruovanej fare postaveneje v barokovom štýle. Tento jedinečný priestor stojí v obci Klentnice, ktorá je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Pálava. Celý región je známy svojou vinárskou tradíciou a neďaleko je aj známe vinárske mestečko Mikulov.

romantika cafe fara

Zdroj: www.cafefara.cz

Súčasťou areálu Café Fara je aj novovybudovaný drevený penzión, ktorý dokonalo zapadá do príjemnej atmosféry. Obrovskou výhodou je aj množstvo miest na výlety v okolí – od Brna cez okolité hrady až po prechádzky vinohradmi. Ak si chcete oddýchnuť a večer si dať pohár chutného vína vo dvojici, svadobná cesta v Kletnici je presne pre vás.

 

3. Svadobná cesta v Paríži

Áno, ani v našom zozname nechýba Paríž. Nemyslite na to, že svadobnú cestu si tu užila vaša najlepšie kamarátka aj kolega z práce. Idete sem predsa kvôli sebe a svojmu manželovi a romantickejšie mesto ako Paríž by ste sotva našli. Stačí, keď sa vyhnete najnavštevovanejším miestam, a budete mať dostatok súkromia.

romantika v paríži

Len si predstavte tú romantiku s fľašou vína na schodoch pod katedrálou Sacre Coeur, ako si vychutnávate koncerty pouličných spevákov. Alebo prechádzky čarovnými uličkami Montmartru, ktoré ukončíte nezabudnuteľnou večerou v typickom francúzskom bistre. Dokážete tomu odolať?

4. Svadobná cesta v Blede

Medzi najkrajšie miesta v Slovinsku patrí Bled. Mestečko s magickým jazerom ľadovcového pôvodu, na ktorom je ostrovček s kostolom. Na tento kus zeme uprostred vody sa dostanete člnkom a ak sa chcete dostať ku kostolu, musíte zdolať 99 schodov. S týmto miestom sa spája jedna povera – vraj tu žila slovanská bohyňa života a plodnosti.

romantika v blede

Jedinečnosť Bledu však nie je iba v tomto jazere, mestečko lemujú Julské Alpy, týči sa tu aj hrad a v okolí je mnoho zaujímavých miest ako Vintgar či Ľubľana. Stačí si však predstaviť romantické prechádzky po brehu pri západe slnka a je jasné, že Bled je ideálnym miestom na svadobnú cestu.

5. Svadobná cesta na Santorini

Grécku patrí okolo 6 000 ostrovov, no bezpochyby jedným z najkrajších z nich je Santorini. Modré striešky domov, úzke biele uličky, pohoda, azúrové more a priateľskí obyvatelia. Celkom dobrý predpoklad svadobnej cesty, však?

romantika na santorini

Ak si chcete poriadne oddýchnuť a s manželom stráviť nezabudnuteľné chvíle, grécky životný štýl je na to ako stvorený. Skvelé jedlo, nikto sa nikam nenáhli, chutné víno a jedinečné scenérie. Hľadáte miesto na nezabudnuteľnú svadobnú cestu? Santorini splní očakávania aj tej najnáročnejšej nevesty.

Máte aj vy tip na unikátne miesto pre svadobnú cestu? Podeľte sa s nami v komentároch. 

Kontaktujte nás

Máte otázky, pripomienky, chcete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text.