8 tipov, ako si vybrať ideálne svadobné topánky

Svadobné topánky sú jeden z najdôležitejších detailov vášho veľkého dňa. Každá nevesta chce stráviť tie najkrajšie hodiny svojho života bez otlakov, vyvrtnutého členku či zlomeného opätku. Ako však ideálne svadobné topánky nájdete? Nebudeme si vymýšľať, ak vám nespadnú do dlane v čarovnom oriešku, dá to zabrať. S týmito 8 tipmi si však svadobné topánky zvládnete vybrať naozaj jednoducho. Čím začať?

Svadobné topánky kupujte v predstihu

Nenechať si nákup svadobných topánok je najlepšie rozhodnutie, aké môžete urobiť. A to hneď z niekoľkých dôvodov:

  • v panike si nekúpite otrasný kúsok
  • stihnete ich rozchodiť, aby vám nerobili otlaky
  • ak sa vám pri testovaní zlomí opätok, máte dosť času na reklamáciu
  • ak majú vyšší opätok, máte dostatok času naučiť sa v nich ladne kráčať
  • získate viac času na prípravu svadby, a toho nie je nikdy dosť 🙂

svadba topanky ako vybrat

Tip pre vás: čím dlhšie ste na nohách, tým viac sú vaše chodidlá opuchnuté. Svadobné topánky si radšej skúšajte popoludní, keď v nohách máte zopár kilometrov. Vyhnete sa tak nepríjemnému prekvapeniu na svadbe.

Čo kúpiť skôr – svadobné šaty alebo topánky?

Veľa našich neviest sa pýta, čo si majú kúpiť skôr – svadobné šaty alebo topánky? Toto rozhodnutie je individuálne. Poznáme veľa žien, ktoré si najprv kúpili topánky až potom šaty a boli spokojné. My si však myslíme, že bude pre vás jednoduchšie, keď si najprv vyberiete šaty a svadobné topánky vyberiete k nim. 

Nepreháňajte to s výškou opätku

Najlepším riešením je kúpiť si svadobné topánky s opätkami, na ktorých výšku ste zvyknutá a cítite sa v nich pohodlne. Ak každý deň chodíte na 8 cm opätkoch a cítite sa pohodlne, voľba je jasná. Čo však robiť v prípade, že nenosíte topánky s vysokými opätkami?

svadba topanky ako vybrat

Máte dve možnosti. Prvou z nich je kúpiť si topánky v ešte väčšom predstihu, aby ste mali dosť času naučiť sa v nich chodiť. Tou druhou je staviť na pohodlie a vybrať si topánky s nižším opätkom. Nezabúdajte na to, že v nich strávite celý deň, noc, budete sa v nich fotiť aj tancovať. Nedovoľte, aby vám zbytočne vysoké opätky pokazili váš deň.

Správny výber podrážky

svadobných topánkach budete kráčať po mramore, asfalte, tráve, parketách aj koberci. Na výbere správnej podrážky si dajte záležať viac ako pri kúpe turistických topánok. Aké vlastnosti má ideálna podrážka na svadobných topánkach? Je mäkšia, dostatočne tlmí kroky a hlavne sa vám v nej nemôžu šmýkať nohy. Nebojte sa topánky vyskúšať na rôznych povrchoch aj v predajni. 

Aký materiál svedčí svadobným topánkam

Svadobné topánky potiahnuté hodvábom či saténom sú najobľúbenejšie. Myslite však aj na to, kedy a kde budete mať svadbu. Ak sa vydávate uprostred horúceho leta, uzavreté kožené topánky nie sú najšťastnejšou voľbou. Máte netradičné šaty? Dajte šancu aj netradičným topánkam – na pláži to pokojne môžu byť jemné sandálky s ozdobnými kamienkami či nesmrteľné „conversky“.

svadba topanky ako vybrat

Myslite aj na vnútornú časť topánky – tá musí byť veľmi kvalitná, aby vám neesteticky nezafarbila pančušky alebo nohy. Počas večera či noci sa možno pri niektorých tradičných „obradoch” či súťažiach budete vyzúvať pred hosťami.

Topánky nemôžu narušiť svadobný rozpočet

Každá nevesta má iný svadobný rozpočet. Aj keď ste si istá, že topánky si po svadbe už neobujete, nekupujte tie najlacnejšie. Nájdite správny pomer medzi cenou a kvalitou. Objavili ste topánky, o ktorých ste presvedčená, že ich budete nosiť aj po svadbe? Zainvestujte viac. V žiadnom prípade však nedopustite, aby kúpa topánok narušila svadobný rozpočet. 

Svadobné topánky nemusia byť biele

Nevesta nemusí mať iba biele topánky. Samozrejme, ak máte rada tradície, táto farba je pre vás jasnou voľbou. Bavia vás odvážnejšie veci? Siahnite po topánkach v odtieňoch modrej. Tie skvelo vyniknú s krémovými či koralovo ružovými šatami.

svadba topanky ako vybrat

Topánky vyberajte podľa termínu aj miestu svadby

Topánky sa musia perfektne hodiť na miesto aj čas vašej svadby. Vydávate sa na pláži? Topánky na vysokom opätku nie sú najšťastnejšou voľbou. Máte svadbu v chladnejšom počasí? Vyberte si topánky so zatvorenou špičkou, ideálne, aby vám zakryli aj členky.

Niekedy je lepšie k známemu heslu „pre krásu sa musí trpieť“ pridať dodatok „ale iba trošku“. A práve toto je ten prípad.

 

 

Kontaktujte nás

Máte otázky, pripomienky, chcete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text.