Ako si vybrať ideálneho svadobného fotografa? Skúste to takto

Skvelý svadobný fotograf je túžbou každej nevesty. Ako ho však nájsť? Pripravili sme pre vás tieto tipy, s ktorými to hravo zvládnete. Čím začať?

Aký štýl fotiek sa vám najviac páči?

Ešte predtým, ako sa pustíte do pátrania po vysnívanom fotografovi, vyberte si štýl fotografie vášmu srdcu najbližší. Páčia sa vám zábery so zasnenou atmosférou s jemnými farbami alebo dávate prednosť dokumentárnemu štýlu fotenia so super momentkami?

ako vybrať svadobného fotografa Pred pozeraním jednotlivých portfólií, je dobré vedieť, čo hľadáte. Aby ste potom mohli pri fotografii radostne vykríknuť: „To je on!“ Budúci manžel to určite pochopí. 🙂

Urobte si malý-veľký prieskum fotografov

Ako nájsť medzi stovkami šikovných fotografov toho, ktorý fotí pre vás dokonalým štýlom? Zaberie to chvíľu, no pri dnešných možnostiach ho určite nájdete. Ako na to? Hľadajte na Facebooku aj Instagrame, pýtajte sa svojich známych, pozerajte svadobné blogy a pokojne navštívte video portál Vimeo.sk, kde aj ľudia zo Slovenska prezentujú svoje svadobné videá. Buďte však kritická, a keď vám niečo na fotografiách nesedí, hľadajte ďalej.

ako vybrať svadobného fotografa

Vyberte si svojho favorita a kontaktujte ho

Už ste zvolali: „To je on!“? Čím rýchlejšie ho budete kontaktovať, tým väčšiu šancu máte, že bude fotiť na vašej svadbe. Najlepším riešením nie je správa na Facebooku či email – zavolajte mu. Je to rýchlejšie, lepšie ho spoznáte a za pár minút zistíte, či ste skutočne na jednej vlnovej dĺžke.

ako vybrať svadobného fotografaNedarí sa vám nájsť autor dokonalej snímky? Pozrite sa na konci článku, či tam nie je uvedené meno fotografa alebo skúste tento záber stiahnuť a vyhľadať pomocou Googla cez Obrázky. Tam nahráte súbor a vyhľadávač vám nájde ďalšie stránky, na ktorých je snímka uverejnená – jedna z nich môže byť práve online prezentácia jej autora.

Čo sa svadobného fotografa spýtať?

Tu je niekoľko tipov na otázky pre svadobného fotografa. Aj tie vám pomôžu presvedčiť sa o (ne)správnosti svojho výberu:

  1. Koľko svadieb ste už fotili? (získate predstavu o skúsenostiach)
  2. Budete fotiť iba moju svadbu počas tohto dátumu, alebo ich máte viac? (ak viac, poobzerajte sa radšej po inom)
  3. Už ste fotili v priestore, kde sa koná svadba? (ak nie, je dobré urobiť prehliadku)
  4. Beriete si so sebou na fotenie aj svetlá? (ak nie, mali by ste spozornieť)
  5. Urobíte mi fotky podľa mojich predstáv, alebo bude fotenie prebiehať vo vašej réžii?
  6. Koľko hodín budete na svadbe?

ako vybrať svadobného fotografa

  1. Beriete si so sebou pomocného fotografa?
  2. Koľko fotiek dostanem zo svojej svadby?
  3. Kedy môžem svadobné fotografie očakávať?
  4. Je k balíčku fotografií aj online prezentácia, ktorú môžem posielať priateľom?

Dohodli ste sa na cene? Zabezpečte si ho na termín svadby

Jedna veľmi dôležitá rada na záver – nebojte sa priplatiť si. Je to váš veľký deň a na fotografie zo svadby sa budete pozerať celý život: tak nech vyzerajú dokonale. Ak ste sa dohodli na cene a vyhovuje vám aj všetko ostatné, zbytočne nečakajte a fotografa si rezervujte pre svoj termín svadby. Aj preto je veľmi dôležité, aby ste pri pátraní za ideálnym autorom záberov z vášho veľkého dňa poznali dátum obradu. Takto sa nestane, že nájdete vysnívaného fotografa, ale nemôžete sa s ním dohodnúť, lebo neviete “kedy”.

Ako ste hľadali svadobného fotografa vy? Podeľte sa o svoje zážitky v komentároch. 

Kontaktujte nás

Máte otázky, pripomienky, chcete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text.