Dokonalá svadobná fotografia? Skúste tieto pózy a rekvizity

Každá nevesta túži po jedinečnej svadobnej fotografii, ktorá jej vyčarí úsmev aj desiatky rokov po obrade. Zaručený recept na to neexistuje. Ak však zapojíte svoju kreativitu, skvelého svadobného fotografa a prostredie/použité rekvizity, nemôže to dopadnúť zle. Vďaka týmto tipom budú fotografie z vášho veľkého dňa jedinečné.

Odfoťte sa na vyvýšenom mieste

Tým vyvýšeným miestom nemusí byť hneď Gerlachovský štít, ale ak si naň trúfate – prečo nie? 🙂  V svadobných topánkach však oceníte bezpečnejšiu lokalitu ako skaly v 2 500-metrovej výške. Fotíte sa v prírode? Skúste sa postaviť na peň alebo briežok na lúke. Vďaka tejto póze krásne vynikne vlečka a ak patríte k nižším nevestám, fotogenicky vám to predĺži siluetu.

svadba vyvysene miesto fotka

Detaily robia celok

Ani ten najkreatívnejší fotograf vás nepozná tak dobre ako vy sama. Preto použite drobné rekvizity, ktoré vystihujú osobnosť vás aj vášho budúceho manžela. Milujete minimalizmus? Ukážte obrúčky v drevenej  alebo sklenej škatuľke naplnenej machom. Je váš snúbenec športový fanúšik? Presvedčte ho, aby si na fotenie zobral korčule či kopačky.

prstene mach krabicka

Zdroj: brooklynhomemaker.com

Skvelým detailom sú aj topánky s vtipným nápisom na podrážke. Šikovný fotograf to dokáže využiť a poteší vás zábavnou fotokolážou. Jednoducho: zoberte si so sebou to, čo vás najlepšie vystihuje. A je jedno, či je to varecha, volant z auta alebo štetec s maliarskou paletou.   

Originálna fotostena

Fotostený sú skvelou zábavou nielen na párty, ale aj pri svadobnom fotení. Nemusíte vyrábať niekoľko metrov dlhú papierovú kulisu, vymyslite si niečo vlastné. Napríklad môžete použiť jednoduchú drevenú konštrukciu, na ktorú povesíte papierový lem symbolizujúci polaroidovú fotografiu. Super nápad, čo poviete?

polaroid fotografia svadbaZdroj: fullonwedding.com

Nechajte zažiariť aj pánov

Veľmi dobre vyzerajú aj čisto pánske fotky. So svojou polovičkou vymyslite vtipnú pózu alebo super rekvizity pre spoločný záber s jeho kamarátmi. Povestná mužská kreativita navrhnúť, že si každý z pánov dá pod košeľu tričko Supermana, nechajú si vyrobiť spodnú bielizeň s vtipným odkazom alebo si obujú bláznivé ponožky. Neprotestujte a urobte chlapcom radosť.

happy socks svadbaZdroj: myfavouritesocks.com

Neodhaľte všetko

Skvelú atmosféru majú fotografie zahalené jemným rúškom tajomstva. Veľmi dobre vyzerajú fotografie, kde vás vidieť iba zozadu (hlavne v prípade, keď máte svadobné šaty s odhaleným chrbtom) alebo ste ukrytá v snúbencovom objatí. Tieto snímky pôsobia veľmi nežne a nemusia skončiť iba v albume – použiť ich môžete ako vkusnú dekoráciu vášho domova.

tajomná svadobná fotografia

Zdroj: chapter1studios.com

Skupinové fotky inak

Nie každá svadobná skupinová fotografia musí vyzerať ako spomienka na základnú školu. Odviažte sa a nebojte sa vymyslieť niečo zaujímavejšie, ako zoradiť sa do dvoch radov – vysokí vzadu, nižší dopredu – a cvak. Máte doma obrovský rám z obrazu? Poproste svojich najbližších, aby vám ho podržali a s budúcim manželom sa odfoťte tak, aby ste boli v ráme.

kreatívna skupinova svadobna fotografia

Zdroj: bellethemagazine.com

Máte aj vy tip na kreatívnu svadobnú fotografiu? Napíšte nám ho do komentárov.

Kontaktujte nás

Máte otázky, pripomienky, chcete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text.