Originálna svadobná výzdoba? Dajte do nej kúsok seba

Tri magické písmená DIY sú skratkou pre „do it yourself/vyrobte si sama“. Veľký trend súčasnosti si získava obľubu aj medzi slovenskými nevestami. Čo všetko si môžete urobiť sama pre váš veľký deň a akú výbavu by ste mali mať?

Sušené, nie umelé

Nech sa idete pustiť do akéhokoľvek DIY, súčasťou vašej výbavy musia byť kvetiny. Nedajte sa zlákať pohodlnou prácou s umelými kvetmi a stavte na prírodné materiály. Lepšie sa vám bude pracovať so sušenými rastlinami. Aké svadobné kvety sú najlepšie? Slamihovky, gypsomilky či zelené lúčne byliny vyzerajú krásne aj po vysušení.

susene kvety na svadbu

Kvalitné pomôcky

Zaobstarajte si lepiacu pištoľ, ktorá vám skráti čas prípravy všetkých drobností pokojne aj o polovicu. Na výrobu svadobných dekorácií si vyhraďte jeden kútik v byte – budete mať súkromie a tvorivú atmosféru. Pripravte sa na to, že toto miesto bude stále rozhádzané, no bude to veľmi pekný neporiadok. Prehrabte tiež zásuvky, komodu u starej mamy či povalu – zozbierajte všetky čipky, gombíčky, stužky a zvyšky látok, ktoré vás možno inšpirujú.

výbava na diy svadobnú výzdobu

Svadobné pierka

Kedysi sa mužom pripínali na klopu vetvičky rozmarínu, ktoré symbolizovali vernosť. Dnes sa fantázií medze nekladú. Na výrobu svadobných pierok vám postačí špendlík, sušený kvietok, kúsok stužky či sisalový špagát. Skvelú inšpiráciu nájdete na Pintereste.

svadobné pierko

Výzdoba stolov

Kúsky machu z lesa, kam chodíte na prechádzky so psom, vetvičky a konáriky, čajové kahance a prázdne zaváraninové poháre. Ak to všetko spojíte, získate prekrásnu výzdobu v prírodnom štýle. A máme pre vás skvelé správy – je nielen veľmi trendy, ale zároveň aj krásne vonia. Vyskúšate?

DIY Menu

Aby hostia vedeli, čo ich na svadbe čaká, pripravte im rozpis menu a tiež krátky program s orientačnými časmi. Je to veľmi ohľaduplné nielen pre hostí s menšími deťmi, ale aj pre starších. Menu môžete napísať atramentovým perom a dozdobiť sušenými kvetmi. Pokojne stačí jedno menu pre štyroch ľudí. Ak vaši hostia sedia oddelene pri menších stoloch, každej skupinke môžete pripraviť originálny dizajn.

originálne svadobne menu

Drobnosti na pamiatku

V ostatné sezóny sú populárne drobné darčeky pre hostí, ktoré si nájdu na stoloch po príchode do sály. Môžu to byť ozdobené perníčky s menami mladomanželov a dátumom svadby, štipčeky na bielizeň pomaľované ako ženích s nevestou či malé magnetky s fotkami. Všetko si môžete šikovnými rukami pripraviť aj sami doma. Skvelou inšpiráciou je opäť Pinterest.

originálny svadobný darček

A čo vy? Podeľte sa o svoje DIY skúsenosti s nami v komentároch. 

Kontaktujte nás

Máte otázky, pripomienky, chcete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text.